środa, 15 stycznia

Poprawa kształtu i owalu twarzy za pomocą nici liftingujących

Nici liftingujące określa się jako przełom w medycynie estetycznej – to alternatywa do liftingu operacyjnego. Jak dokładnie działają nici liftingujące i jakie efekty możemy dzięki nim uzyskać? Czy za ich pomocą możemy podnieść owal twarzy i jak długo utrzymają się efekty zabiegu? Po jakim czasie od zabiegu będziemy wyglądać lepiej? Jak wyglądają szczegóły zabiegu?

Czym są nici liftingujące?

Nici stosowane w nowoczesnych klinikach dzielimy na dwa typy: nici liftingujące i nici poprawiające napięcie skóry. Te pierwsze unoszą skórę dzięki haczykom, ząbkom, połączeniu tych elementów lub dzięki wypustkom. Jest kilka różnych rodzajów nici dostępnych na rynku – wszystkie jednak powinny działać tak samo, jak niechirurgiczny lifting. Nici poprawiające napięci skóry określa się jako „mono”, są proste, gładkie i nie mają ząbków, ani haczyków. Zabieg z użyciem nici tego typu często nazywa się przewlekłą mezoterapią. Nici te poprawiają jakość skóry, ale niczego nie podnoszą, skóra jest po prostu regenerowana. Grubość nitki zawsze dobieramy do miejsca, w które chcemy je podać. W okolicach skroni stosuje się nici cieńsze, ponieważ skóra w tym miejscu jest cieńka. Kiedy natomiast chcemy poprawić owal twarzy, stosujemy nić grubszą, która ma większą siłę trzymania skóry.

Zobacz również   Laserowy sposób na zbędne owłosienie

Widoczne efekty

Efekty liftingu za pomocą nici mogą być widoczne już po kilku dniach, jednak w niektórych przypadkach okres ten może trwać do nawet miesiąca. Zdarza się, że chcemy wykonać zabieg niezbyt drogi i nie możemy wykorzystać tylu nitek, ile byśmy chcieli. Pacjentka jest jednak nastawiona na bardzo dobry efekt, dlatego nici pociągane są mocniej. Skóra będzie się wówczas układała dłużej, jednak efekty pojawią się na pewno. Przy użyciu większej ilości nici zdarza się natomiast tak, że pacjentka ma jedynie niewielki obrzęk twarzy i nie widać negatywnych skutków zabiegu. Pacjentka po prostu od razu widzi dobre efekty. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nici liftingujące działają na zasadzie mechanicznej. Mają za zadanie podniesienie skóry, jednak nie mogą być podane zbyt płytko, bo wówczas haczyki byłyby widoczne. Niektóre typy nici mogą być nawet wyczuwalne, jeśli zostaną podane niewłaściwie – dowiadujemy się w klinice Chęciński z Warszawy. A jak długo utrzymuje się efekt? – Wszystko zależy od tego, jakie nici i ile zostało podane. Większość pacjentek deklaruje, że pewne zmiany widoczne są po około roku. By podtrzymać efekt, wystarczy po tym czasie zrobić mniejszy, dodatkowy zabieg.

Zobacz również   Dlaczego warto jeść musli

Szczegóły zabiegu

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza oczywiście standardowy wywiad lekarski, co ma zapewnić pacjentce pełne bezpieczeństwo w czasie procedury medycznej. Kilkadziesiąt minut przed zabiegiem pacjentce podawane jest miejscowe znieczulenie, by był on jak najmniej uciążliwy. Następnie lekarz medycyny estetycznej rozpoczyna zabieg, który polega na wprowadzeniu pod skórę nici za pomocą bardzo cienkiej igły. Skóra jest modelowana w odpowiedni sposób, by uzyskać oczekiwane efekty. By uzyskanie efektów było możliwe, lekarz musi doskonale znać anatomię, strukturę i ułożenie skóry oraz precyzyjnie posługiwać się narzędziami. Warto więc wybrać sprawdzoną klinikę chirurgii plastycznej twarzy, która poświęca swoim pacjentom maksimum czasu i zaangażowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.