Osocze bogatopłytkowe i kwas hialuronowy należą do grupy substancji najczęściej wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Choć procedura zabiegowa w przypadku zastosowania kwasu hialuronowego i osocza bogatopłytkowego wygląda podobnie, są to substancje, które działają w nieco inny sposób. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie postaramy się wytłumaczyć różnicę między nimi i podpowiedzieć, która z substancji sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku.
Czy kwas hialuronowy może zastąpić osocze bogatopłytkowe i na odwrót?
Który z materiałów, kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe, ma lepsze działanie przeciwzmarszczkowe i odmładzające? Tak naprawdę każdy z preparatów działa nieco inaczej. Osocze bogatopłytkowe to substancja, która poprawia ogólną kondycję skóry, odżywia ją i spłyca zmarszczki. Kwas hialuronowy stosuje się natomiast miejscowo w celu wypełnienia, np. bruzd nosowo-wargowych czy linii marionetek. Ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym może odbywać się na całej powierzchni twarzy, podczas gdy ostrzykiwanie kwasem hialuronowym możliwe jest jedynie w dolnej części twarzy, to znaczy w okolicy policzków, ust czy żuchwy. A zatem kwas hialuronowy i osocze bogatopłytkowe to substancje, których nie można stosować wymiennie – różni je konkretne zastosowanie, a także działanie.
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym i zabieg kwasem hialuronowym – efekty
Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego różni też szybkość uzyskiwania efektów odmłodzenia. W przypadku mezoterapii osoczem bogatopłytkowym pierwszych efektów możemy spodziewać się po kilkunastu dniach od przeprowadzenia zabiegu, podczas gdy terapia z wykorzystaniem kwasu hialuronowego przyniesie nam błyskawiczne efekty wypełnienia wybranych obszarów twarzy. W jednym i drugim przypadku kilka dni należy poświęcić na odpowiednią ,,rekonwalescencję”, a mówiąc dokładniej, odczekać kilka dni aż ustąpią wszelkie zaczerwienienia i opuchnięcia związane z przeprowadzeniem zabiegu, aby móc następnie zobaczyć efekty zabiegu.
Dla kogo zabieg osoczem bogatopłytkowym i kwasem hialuronowym?
Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym warto wykonać wtedy, gdy chcemy zapewnić swojej skórze całkowitą odnowę i przebudowę – osocze bogatopłytkowe zapewni nam efekt naturalnego liftingu twarzy, a także widoczną poprawę kolorytu i jakości skóry. W przypadku, gdy w naszej skórze znajdują się pewne ubytki, np. w postaci płytkich zmarszczek, głębokich bruzd czy zapadniętych policzków, najlepiej zredukować je przy pomocy kwasu hialuronowego. Na zabieg kwasem hialuronowym warto też zdecydować się w przypadku, gdy zależy nam na natychmiastowym efekcie odmłodzenia skóry – pierwsze rezultaty będą widoczne bezpośrednio po wykonanym zabiegu, zaś finalny efekt po kilku dniach, gdy ustąpią wszelkie opuchnięcia i zaczerwienienia.
Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym i kwasem hialuronowym a bezpieczeństwo
Osocze bogatopłytkowe i kwas hialuronowy należą do jednych z bezpieczniejszych substancji stosowanych w medycynie estetycznej. Jednak w tym przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na osocze bogatopłytkowe, które pobierane jest bezpośrednio z krwi pacjenta, co chroni go przed niepożądanymi reakcjami ze strony układu immunologicznego. Kwas hialuronowy, jako preparat stosowany w medycynie estetycznej, jest materiałem biozgodnym z kwasem, który występuje w naszym organizmie, jednak bardzo ważne jest to, aby do zabiegu został wykorzystany materiał jak najwyższej jakości. W Klinice Miracki w Warszawie do zabiegów ostrzykiwania kwasem hialuronowym wykorzystuje się preparaty Neauvia Organic, do produkcji których użyto kwas hialuronowy wyprodukowany przez niepatogenny dla człowieka szczep bakterii Bacillus subtilis, dzięki czemu pacjent ma zapewnione wysokie bezpieczeństwo podczas zabiegu i może uniknąć reakcji odczynowej spowodowanej przez pozostałości resztek białkowych.
Więcej informacji na temat preparatów Neauvia Organic wykorzystywanych przy zabiegach kwasem hialuronowym znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/neauvia-organiczne-wypelnianie/