Jeśli latem chcemy często odsłaniać nogi i nie martwić się ciągle odrastającymi włoskami, to warto odpowiednio wcześnie zainteresować się zabiegiem depilacji laserowej. Odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami epilacji wynoszą 8 tygodni. Seria laseroterapii sprawi, że większość cebulek włosowych zostanie unicestwiona, a my będziemy cieszyć się idealną gładkością przez bardzo długi czas!
Wiele metod depilacji, tylko jedna naprawdę skuteczna
Domowe metody depilacji, takie jak golenie, wosk, pasta cukrowa, krem do depilacji czy depilator elektryczny, są nie tylko mało skuteczne, ale też niosą ze sobą ryzyko wrastania włosków, powstawania przebarwień, występowania reakcji alergicznych, a nawet zakażeń. Depilacja laserowa wyróżnia się na ich tle – jest metodą mało inwazyjną, działa powierzchniowo i nie uszkadza skóry. Wykonanie serii zabiegów pozwala na usunięcie większości włosów z depilowanej powierzchni na bardzo długi czas. Depilacja laserowa to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wysoką skuteczność.
Na czym polega depilacja laserowa?
Jak sama nazwa wskazuje, depilacja laserowa, wykonywana jest za pomocą lasera. Może to być laser diodowy, np. nowoczesny Light Sheer Duet, używany przez specjalistów w krakowskim Centrum DER-MED. Urządzenie to posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA). Umożliwia efektywną depilację również osobom z ciemną karnacją, wrażliwą skórą, tendencją do pękania naczynek, powstawania przebarwień i wrastania włosków.
Depilacja laserowa jest bezbolesna, więc dobrze sprawdza się jako metoda usuwania owłosienia z miejsc podatnych na ból – okolic bikini, pach, twarzy. Laser Light Sheer Duet posiada dodatkowo precyzyjną głowicę, która umożliwia bezproblemowe dotarcie do tych partii ciała. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, nie wymaga znieczulenia, jest komfortowy i bezpieczny.
Przeciwwskazania do depilacji laserowej
Dla większości osób depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym. Jednak, jak w przypadku większości zabiegów laserowych, istnieje kilka przeciwwskazań do usuwania owłosienia laserem. Z tego typu zabiegów należy bezwzględnie zrezygnować w czasie ciąży. Depilacja laserowa nie jest również wskazana w przypadku:
- stanów zapalnych skóry, podrażnień i uszkodzeń naskórka,
- bliznowców,
- łuszczycy,
- padaczki,
- bielactwa,
- cukrzycy,
- świeżej opalenizny,
- zażywania niektórych leków i suplementów diety, np. witaminy C, aspiryny, beta-karotenu, naproxenu, antybiotyków, leków i ziół światłouczulających, środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych na bazie ibuprofenu.
Skuteczny sposób na gładkie ciało
Ile zabiegów należy przeprowadzić, aby uzyskać długotrwałe efekty depilacji laserowej? To z pewnością najczęściej zadawane pytanie na temat depilacji laserowej. W przypadku depilacji Light Sheer Duet konieczne są przynajmniej 3 spotkania, a przerwy między nimi wynoszą około 8-10 tygodni. Laserowe usuwanie włosów odbywa się zgodnie z naturalnym cyklem życia włosów. Ich wzrost przebiega w trzech kolejnych fazach: anagen, katagen, telogen. Zabieg depilacji działa jedynie na te włosy, które znajdują się w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Pod wpływem lasera uszkodzeniu ulega mieszek włosowy wraz z cebulką i macierzą. Podczas kolejnych zabiegów usunięte zostają włosy, które wcześniej znajdowały się w fazie katagenu lub telogenu. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji w odpowiednich odstępach czasu. Liczba zabiegów uzależniona jest też od indywidualnych predyspozycji pacjenta, takich jak rodzaj włosa, jego kolor, grubość. Światło lasera działa najskuteczniej w przypadku jasnej karnacji i ciemnych, grubych włosów. Ilość i częstotliwość zabiegu ustalana jest podczas konsultacji wstępnej.
Więcej na temat depilacji oraz innych skutecznych zabiegów medycyny estetycznej dowiesz się ze strony: https://krakow.dermed.pl/