wtorek, 5 listopada

Czym są modzele i jak sobie z nimi poradzić?

Z pewnością każdy z nas nieraz miał jakiś problem ze stopami. Nadmierna potliwość, wrastające paznokcie, pękające pięty, grzybica, odciski, modzele –  to tylko kilka z występujących dolegliwości stóp. Jedne są mniej uciążliwe, drugie bardziej, jednak o stopy trzeba dbać, aby z błahego problemu nie zrobił się poważniejszy.

Modzele

Modzele są odciskami, które powstają w efekcie ciągłego nacisku lub tarcia. Skóra w tym miejscu obumiera, narasta i rogowacieje. Następnie, przez brak złuszczenia, tworzy się w tym miejscu gruby i twardy odcisk. Jest on koloru żółtawego i najczęściej powstaje na pięcie, paluchu, przy głowie II, III lub IV kości śródstopia oraz na krawędziach stóp.

Przyczyny powstawania modzeli

Czynników powodujących powstawanie modzeli jest kilka. Należą do nich: deformacje stóp (płaskostopie), zbyt częste usuwanie zrogowaciałego naskórka, niewygodne obuwie (zbyt ciasne, za wysoki obcas) oraz otyłość.

Zobacz również   Inteligentne implanty – koniec z kompromisami!

Usuwanie modzeli

Aby leczenie było skuteczne i przyniosło długotrwały efekt, w pierwszej kolejności należy znaleźć przyczynę powstawania modzeli i ją wyeliminować. Nawet jeśli będziemy regularnie je usuwać, a powód ich powstawania nie zostanie znaleziony, to na pewno będą one wracać. Z modzelami można poradzić sobie samemu w domu lub udać się do gabinetu podologicznego, gdzie specjalista zajmie się naszymi stopami. Usuwanie modzeli wrocław nie jest sprawą trudną. Aby usunąć modzele, najpierw należy wymoczyć stopy w ciepłej w wodzie z mydłem lub solą do kąpieli. Po 10-15 minutach, kiedy skóra będzie zmiękczona, pumeksem lub tarką trzeba usunąć zrogowaciały naskórek. Cały czas należy kontrolować ścieranie naskórka, żeby nie zetrzeć go za bardzo i nie doprowadzić do powstania ran. Kiedy modzele zostaną usunięte, można wygładzić stopy peelingiem i wetrzeć odpowiedni krem. W aptece można też dostać różne maści do usuwania odcisków.

Zobacz również   Jakie witaminy znajdziemy w składzie w oleju z czarnuszki?

Problemami stóp zajmuje się podolog

Kiedy zobaczymy jakiekolwiek problemy ze swoimi stopami, niezależnie od tego czy jest to tylko mały defekt estetyczny czy dolegliwość, która utrudnia chodzenie, najlepiej udać się do gabinetu podologicznego. Podolog to specjalista zajmujący się leczeniem wszelkich chorób stóp. Dokładnie obejrzy stopy, zapozna się z problemem i podejmie decyzję o najodpowiedniejszym sposobie leczenia. Podolog dysponuje ogromną wiedzą oraz różnymi urządzeniami i narzędziami, dzięki czemu możemy być pewni,  że oddajemy swoje stopy w dobre ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.