niedziela, 22 grudnia

Dermatologia laserowa – jakie problemy skórne pokonają zabiegi laserowe?

Zmiany trądzikowe, przebarwienia na skórze, blizny na ciele, rozstępy, zbędne owłosienie popękane naczynia krwionośne, zmarszczki oraz inne efekty starzenia się skóry – to problemy natury dermatologicznej, których my kobiety, chciałybyśmy się pozbyć za wszelką cenę. Niestety, prawda jest taka, że dostępne na rynku preparaty kosmetyczne nie radzą sobie z nimi dostatecznie dobrze. Jeśli chcemy skutecznie pozbyć się różnych niedoskonałości na naszej twarzy lub ciele, warto zastanowić się nad przeprowadzeniem wybranych zabiegów laserowych. Cieszą się one coraz większą popularnością u pacjentów zmagających się z różnorodnymi schorzeniami skórnymi. Przedstawiamy zatem  zalety zabiegów z zakresu dermatologii laserowej!

Dermatologia estetyczna – czyli możliwości współczesnej medycyny

Jeszcze do niedawna wykonanie takich zabiegów jak lifting twarzy, usuwanie znamion, blizn czy innych zmian skórnych było o wiele bardziej skomplikowane. Często jedynym wyjściem była chirurgia plastyczna. Konieczność hospitalizacji, długi czas rekonwalescencji, ból po zabiegach, a także znaczne koszty związane z ich przeprowadzeniem, powodowały, że w efekcie były one zarezerwowane wyłącznie dla wybranych osób. Rozwój różnych technik z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej pozwolił nie tylko powiększyć grupę osób decydujących się na poprawę wyglądu swojej skóry, ale też pozbyć się uporczywych dolegliwości w nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny sposób. Dermatologia laserowa rozwija się w dynamiczny sposób i urządzenia laserowe są coraz bardziej skuteczne. Trzeba jednak pamiętać , że nie wszystkie aparaty dostępne na rynku mają takie same działanie jak oryginalny sprzęt. Ich podobieństwo kończy się często wyłącznie na nazwie.

Zobacz również   Zabiegi medycyny estetycznej

Dermatologia laserowa w Polsce – popularne zabiegi

Rozwój medycyny estetycznej, a co za tym idzie dermatologii laserowej, nastąpił w Polsce w latach 90. Z jej możliwości korzystały na początku przede wszystkim znane osoby, jednak wraz pojawianiem się coraz większej ilości gabinetów kosmetycznych w różnych miastach Polski, stały się one miejscem, do którego coraz częściej zaczęły zaglądać też pozostałe nasze rodaczki. Od tego czasu Polki zdecydowanie więcej uwagi poświęcają poprawie swojego wizerunku, czemu przysłużyły się takie zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej, jak: laserowa regeneracja skóry, zapobieganie zmarszczkom i wiotczeniu skóry, usuwanie zmian skórnych, zamykanie naczyń krwionośnych czy fotoodmładzanie.  Bardzo popularna stała się też depilacja laserowa.

Zabiegi laserowe – jak działa laser?

Urządzenia laserowe, przeznaczone do usuwania różnych niedoskonałości na skórze, a także odmładzania, charakteryzują się nie tylko skutecznym, ale też bezpiecznym działaniem – posiadają odpowiednie certyfikaty oraz przeprowadzone testy. Lasery emitują specyficzny typ światła o równoległej i skupionej wiązce. Typ lasera oraz moc z jaką powinien zostać wykonany zabieg, lekarz dostosowuje odpowiednio do potrzeb pacjenta – tłumaczą specjaliści laseroterapii z  Kliniki Melitus w Warszawie – zależy to przede wszystkim od rodzaju problemu z którym trzeba się zmierzyć. Z zabiegami laserowymi możemy spotkać nie tylko w gabinetach medycyny i dermatologii estetycznej, ale też u kosmetyczek. Prawda jest jednak taka, że w zwykłych gabinetach kosmetycznych często korzysta się z laserów, które powinny być obsługiwane wyłącznie przez wykwalifikowanego specjalistę. Decydując się więc na wybrany zabieg laserowy, nie warto kierować się okazyjną ceną, lecz zaufaniem do lekarza – w ten sposób nie tylko będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony w odpowiednich warunkach, ale też że zostaniemy poinformowani o wszystkich medycznych przeciwwskazaniach do jego wykonania.

Zobacz również   Czym są kosmetyki mineralne i dlaczego warto je stosować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.